Etkinlikler

Melahat Yılmayan anıldı…

24 Aralık 2010 Cuma günü İzmir’deki Öğrenme Evi binasını Beyaz Nokta® Gelişim Vakfı'na bağışlayan Melahat Yılmayan ölümünün 3’ncü yılında Konak Belediyesi’nin katkıları ile anıldı.

resim
29.12.2010

Saygı duruşu ile başlayan anma törenine İzmir BNGD Üyeleri, Konak Belediyesi Başkan’ına Vekaleten Belediye Meclis Üyesi Ömer Faruk Akınbingöl, Başkan Danışmanı Hüseyin Kadıoğlu ve Belediye Meclis Üyeleri ile mahalle sakinleri katıldı.

 

Melahat Yılmayan Öğrenme Evi Yönetmeni Gülşen Savaş tarafından koordine edilen anma töreni saygı duruşu ile başladı. Melahat Yılmayan’ın yaşamı İzmir BNGD Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Özkızılcık tarafından slayt gösterisi ile konuklara sunuldu.

 

Vakıf Yönetim Kurulu Başkanımız Tınaz Titiz’in mesajı okundu.

 

“Değerli bağışçımız Melahat Yılmayan tarafından Beyaz Nokta®ya kazandırılan ve kendisinin adını verdiğimiz bu mekanda 2004 yılından bu yana İzmir Beyaz Nokta®Gelişim Derneği işbirliği ile hizmet sunmaya çalışıyoruz. Bundan böyle bu çabamıza Konak Belediyesi de destek vermeyi kabul ettiği için mutluyuz. Konak Belediyesi Başkanı Dr. Hakan Tartan ve beraberindeki çalışma arkadaşlarına şahsım ve tüm Beyaz Nokta®ailesi adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Önümüzdeki yıldan itibaren Melahat Yılmayan Öğrenme Evi’nde Beyaz Nokta®ve Konak Belediyesi işbirliği ile programlarımızı sürekli hale getireceğiz. Bu,  Beyaz Nokta®nın toplumumuzun en önemli sorunu olan işsizliğe karşı en etkili Sorun Çözme Aracı katkısıyla olacaktır.

 

Konak Belediyesi ile ortaklaşa programlarımızı başlatmak için Ocak ayı içinde İzmir’e geleceğim. Değerli Melahat Yılmayan Hanımefendinin ölüm yıldönümünde kalbim sizlerle, kafam ise bu konuyla meşgul olarak anma programını hazırlayan, emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürlerimi iletiyorum.

 

Hepinize selam ve sevgilerle..

 

Konak Belediyesi Başkan’ına Vekaleten Belediye Meclis Üyesi Ömer Faruk Akınbingöl, “Beyaz Nokta Gelişme Vakfı ile yapılan protokol ve bu protokole bağlı olarak yürütülecek projelerin bu binada yaşama geçirilmesinden çok mutlu olduğunu, böyle bir imkanı sağlayan merhum Melahat Yılmayan’ı sevgi ve saygıyla andığını” ifade etti.

Sayfa başına dön!