Haberler

DASİFED, İSTE ile işbirliği için ilk adımı attı.

Sırada BNGV işbirliği var.

resim
26.04.2019

Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DASİFED) ülkemizin ekonomik, kültürel ve sosyal kalkınmasında üniversitelerin önemli rolünün bilinci içerisinde bölge üniversiteleri ile görüşmelere İskenderun Teknik Üniversite (İSTE) ile başladı.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mevlüt Aktaş ve Prof. Dr. Tolga Depçi, DASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Ekinci, Başkan Yardımcıları Adnan Ağır ve Genel Sekreter Başkan Yardımcısı Fatin Bereketoğlu’nun katıldığı toplantıda Sanayi-Üniversite İş Birliğini daha ileri taşımayı ve hızlandırmayı amaçlayan verimli bir görüşme gerçekleştirildi.

Bölgede Üniversite-Sanayi iş birliğine örnek olarak İSTE-Ekinciler Demir Çelik arasında başlatılan iş birliğindeki ilerlemeler hakkında memnuniyetini belirten Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli, bu çalışmayı bölge için örnek bir çalışma olarak değerlendirdi.

Konuşulan konulardan bir diğeri de Ekinci’nin Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Beyaz Nokta Gelişim Vakfı (BNGV) ile başlatılan, Ezbersiz Eğitim’in birer bileşeni olan, “Gözetmensiz Sınav” ve “Zilsiz Okul” uygulamasının çevre duyarlılığı olan, öz güveni yüksek üniversiteli gençlerin yetişmesindeki önemine vurgu yapıldı.

Bu konuda BNGV Başkanı Tınaz Titiz ile en yakın zamanda öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılacağı bir çalıştay düzenlenmesi kararlaştırıldı. Ayrıca Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli İSTE’deki gelişmelerden ve gelecekte övünç verecek projelerinden bahsetti, bölge sanayicilerinin ilgi ve desteğini beklediklerini iletti.Kaynak
Haber: Doğan SÜSLÜ
https://www.iskenderungazetesi.com/dasifed-iste-ile-isbirligi-icin-ilk-adimi-atti/

Sayfa başına dön!

Hızlı Erişim