Bulunduğunuz sayfa :

Ana Sayfa >> Projelerimiz >> Bilim Çantası

Bilim Çantası

YARATICILIĞINI UYARDIĞINIZ HER ÇOCUK,
SİZİN VE ÜLKEMİZİN
GELECEĞİNİ DEĞİŞTİREBİLİR!

Bilim Egemenliği yoluyla

Bilim Çantası; çocukların meraklarının -dolayısıyla sorgulayıcılıklarının- uyarılması için bir mikroskop ve/ya bir teleskoptan ibaret bir çantadır. Oyuncak ile profesyonel kalite arasında bir kalitede ve son derece uygun fiyatla satılabilen bu iki alet ile hediye setleri oluşturulmaktadır. Aynı anda en küçük ve en büyüğü gören çocukların ufuklarının açılması, aile, okul ve toplum üçgeninin yanısıra merakı bastıran eğitim sisteminin olumsuz etkilerini gidermeyi, baskı altına alınan merakı uyarmayı hedeflemektedir.

Ekonomik ve sosyal gelişmenin motoru buluşlardır.

Nüfusunun yaklaşık %40’ı 18 yaşın altında olan ülkemizde merakını uyarmak ya da çalışmalarını ödüllendirmek istediğiniz çocuklara BİLİM ÇANTASI (içinde mikroskop veya teleskop olan çantalar) göndererek onlar için de “çok şey”  farkettirebilirsiniz.

“Araştırma” ve beraberinde gelen “buluş” bir tutkudur. Bu tutkular, yönlendirilip şekillendirilebilinir. Bir teleskop ya da bir mikroskop sadece çocuğunuza araştırmacılığını ve üretkenliğini ortaya çıkarabilir, yeter ki bir fırsat verin.

Bir kez daha düşünün, içimizde kim bilir kimler küçükken aldıkları, araştırmacılıklarını ateşleyip çocuk dünyalarını zenginleştiren hediyeler sayesinde şu anki mesleklerinde büyük başarılara imza atıyor. Neden bizim çocuklarımız da onlar kadar şanslı olmasın?

Proje İle İlgili Dosyalar
Proje İle İlgili Haberler

Aşağıdaki listeden, proje ile ilgili haberlere ulaşabilirsiniz.

Proje İnternet Adresi
İnternet Grupları